Crufts

Birmingham NEC, 9th March 2019. Judge: Mrs Glen Tinsley (Cloverwood).

banner

 

Dog CC & BOB Batiste & Espejo's Glahms Col Brandon of Barton Winners photo
Reserve Dog CC Cox-Purcell's German Dandies' Zampano at Puddockswell
Bitch CC Rolland's Dandiroyal Cotswold Dream
Reserve Bitch CC Buckley's Ch. German Dandies' Violetta
Best Puppy Bell's Dryfevalley Gala
Best Veteran Sleight's Cassencarrie Madelaina at Bonnybeck

Puppy Dog 1st: Bamber's Dentgate Huckleberry Dentgate Huckleberry

Junior Dog 1st: Gregg's Gens Honora Magic Almonds at Bambusa Gens Honora Magic Almonds at Bambusa
2nd: McLaughlan & Fitzsimmons's Wilmit Hawkeye Pierce at Lanleadane Wilmit Hawkeye Pierce at Lanleadane

Postgraduate Dog 1st: Riach's Puddockswell Billy Bathgate Puddockswell Billy Bathgate
2nd: Fear's Barely Legal Coconut Caramel at Ceilmear Barely Legal Coconut Caramel at Ceilmear
3rd: Rayner's Reidswire Border Battlecry to Rubegud Reidswire Border Battlecry to Rubegud
Res: Pettit's Cofgodas Wolf River Cofgodas Wolf River
VHC: Cavanagh's German Dandies' Zorro at Puddockswell German Dandies' Zorro at Puddockswell
Deegan's Dainty Dandies King Of My Castle Dainty Dandies King Of My Castle
Hubbard & Miller's Dryfevalley Johnny Fox Dryfevalley Johnny Fox

Limit Dog 1st: Brown's Great Gatsby ze Zihelske Zahrady Great Gatsby ze Zihelske Zahrady
2nd: Stanley's Sokrovische Gardariki Aristokrat at Waffelin Sokrovische Gardariki Aristokrat at Waffelin
3rd: Bamber's Dentgate Mutuca Indicolite Dentgate Mutuca Indicolite
Res: Milliner's Ceilmear Golden Challenger at Millerim Ceilmear Golden Challenger at Millerim

Open Dog 1st: Batiste & Espejo's Glahms Col Brandon of Barton Glahms Col Brandon of Barton
2nd: Cox-Purcell's German Dandies' Zampano at Puddockswell German Dandies' Zampano at Puddockswell
3rd: Deacon & Hill's Ch. Cassencarrie Choirmaster Cassencarrie Choirmaster
Res: Buckley's German Dandies' Valentino German Dandies' Valentino
VHC: Gavrikidisová's Int/Cz/Sk/Hu/Si/At Ch. Dariant Daniel Es Bueno Dariant Daniel Es Bueno
Denham's Dentgate Mulberry Dentgate Mulberry
Youngs's Inzievar The Goldsmith Inzievar The Goldsmith

Good Citizenship Dog 1st: Rayner's Reidswire Border Battlecry to Rubegud Reidswire Border Battlecry to Rubegud
2nd: Pettit's Cofgodas Wolf River Cofgodas Wolf River

Veteran Bitch 1st: Sleight's Cassencarrie Madelaina at Bonnybeck Cassencarrie Madelaina at Bonnybeck

Puppy Bitch 1st: Bell's Dryfevalley Gala Dryfevalley Gala
2nd: Thomas's Tymeirz Lulu Grace at Cumhath Tymeirz Lulu Grace at Cumhath
3rd: McLaughlan & Fitzsimmons's Norma Jeane Baker di Luna Caprese at Lanleadane Norma Jeane Baker di Luna Caprese at Lanleadane
Res: Stanley's Dariant Clementina at Waffelin Dariant Clementina at Waffelin

Junior Bitch 1st: Nicholson & Ness's Lady Gloria of Trebarret at Calmarlin Lady Gloria of Trebarret at Calmarlin
2nd: Horácková's Gloria Mea Magic Almonds Gloria Mea Magic Almonds
3rd: Rolland's Dandiroyal Cream Tea Dandiroyal Cream Tea
Res: Kurg & Milton's Wilmit Raffles at Etsill Wilmit Raffles at Etsill
VHC: Thomas's Tymeirz Lulu Grace at Cumhath Tymeirz Lulu Grace at Cumhath
Murphy's Dryfevalley Boogie Woogie Dryfevalley Boogie Woogie
Stanley's Sokrovische Gardariki Astory at Waffelin Sokrovische Gardariki Astory at Waffelin

Postgraduate Bitch 1st: Rolland's Dandiroyal Cotswold Dream Dandiroyal Cotswold Dream
2nd: Horácková's Gloria Mea Magic Almonds Gloria Mea Magic Almonds
3rd: Allenby's Wilmit Mildred Potter for Diddimont Wilmit Mildred Potter for Diddimont
Res: Brown's Henrietta Harris ze Zihelske Zahrady Henrietta Harris ze Zihelske Zahrady
VHC: Poole's Reidswire Border Bluebell Reidswire Border Bluebell
Atkinson's Hullpride Cultured Betty Hullpride Cultured Betty
Fear's Ceilmear's Total Chancer Ceilmear's Total Chancer
Murphy's Dryfevalley Boogie Woogie Dryfevalley Boogie Woogie

Limit Bitch 1st: France's Miss Sophie di Luna Caprese at Torbrae Miss Sophie di Luna Caprese at Torbrae
2nd: Sleight's Mishahda Where It All Began Mishahda Where It All Began
3rd: Davies's Meriel's Munnings Meriel's Munnings
Res: Stanley's Honey Hope ze Zihelske Zahrady at Waffelin Honey Hope ze Zihelske Zahrady at Waffelin
VHC: Hubbard's Bonnybeck Chrystal Cascade at Crackerdog Bonnybeck Chrystal Cascade at Crackerdog
Atkinson's Kingcottage Abilene West at Hullpride Kingcottage Abilene West at Hullpride
Cox-Purcell's Puddockswell Hocus Pocus Puddockswell Hocus Pocus
Flanders & Tinkler's Dryfevalley Bowhill Lucy Dryfevalley Bowhill Lucy

Open Bitch 1st: Buckley's Ch. German Dandies' Violetta German Dandies' Violetta
2nd: Milton's Ch. Hawkesmill Jenny for Wilmit Hawkesmill Jenny for Wilmit
3rd: Gregg's Ch/Ire Ch. Ellabeth Amabilisdandie at Bambusa Ellabeth Amabilisdandie at Bambusa
Res: Leszczynska's Frida Kahlo z Roxburku Sun Frida Kahlo z Roxburku Sun
VHC: Cox-Purcell's MyDan'd Wonderful Red Dragon at Puddockswell MyDan'd Wonderful Red Dragon at Puddockswell
Miasek's Pl Ch. Mirabell Canis Terra Mirabell Canis Terra

Good Citizenship Bitch 1st: Sleight's Mishahda Where It All Began Mishahda Where It All Began
2nd: Davies's Meriel's Munnings Meriel's Munnings